Jaką rasę psa polecacie do pilnowania domu?

forum Forums Zwierzęta i rośliny Jaką rasę psa polecacie do pilnowania domu?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #157
  admin
  Keymaster

  Czy owczarek niemiecki to dobry pies stróżujący na podwórko? słyszałem, że owczarek kaukaski niby jest lepszy do pilnowania terenu, bo ponoć lepiej znosi bycie samemu na podwórku. Dawniej wszyscy mieli owczarki niemieckie do pilnowania – nie rozumiem czemu są teraz odradzane na stróża posesji?

  #159
  admin
  Keymaster

  Czasy się zmieniają i rzeczywiście teraz trudno o rasowego owczarka niemieckiego, który będzie zdrowy silny i jeszcze który będzie pilnował dobrze terenu. Teraz większość hodowców hoduje takie psy, żeby były dobre dla rodzin z dziećmi. Jak bardzo chcesz owczarka niemieckiego na stróża to musisz typowo pod tym kątem przepytywać hodowców, może któryś hoduje takie bardziej ostre i nieufne owczarki niemieckie.

  #160
  admin
  Keymaster

  Do pilnowania posesji masz duży wybór psich ras, zobacz tu: http://www.szkola-doberman.pl/tresura-psow/do-pilnowania-posesji-strozujacy – są to raczej duże rasy, zwykle większe od owczarka niemieckiego. Dobrze słyszałeś, że owczarek kaukaski to lepszy wybór – te psy mają wrodzony instynkt do pilnowania terenu i czasem już jako 5-6miesięczne szczeniaki ostro pilnują posesji na której mieszkają. Musisz jednak dobrze takiego psa traktować aby Cię szanował i aby Cię lubił. Warto też jakiegoś sąsiada zapoznawać z psem, aby w razie Twojego wyjazdu lub choroby był ktoś w okolicy kto wejdzie spokojnie na Twój plac i nakarmi psa. Te psy są naprawdę nieufne i agresywne gdy kogoś nie znają, także jak przyjeżdżają goście do Ciebie na grilla to psa raczej będziesz zamykał w kojcu. No ale taki ich urok, mają swoje zadanie i świetnie się w tym sprawują.

  #162
  admin
  Keymaster

  A może azjata Ci się podoba? jeśli nie znasz psów tej rasy to polecam o nich poczytać, owczarek środkowoazjatycki to super stróż – dla rodziny swojej kochany misiu a obcy go łatwo nie przekupi. Te psy świetnie pilnują terenu wokół domu, nie są też takie narwane jak owczarki niemiecki, potrafią spokojnie leżeć pół dnia i po prostu obserwować teren. Reagują dopiero jak zajdzie potrzeba albo jak zobaczą że coś dziwne się dzieje w pobliżu. Śpią bardzo czujnie, wychwycą byle mały podejrzany szelest. Złodziej takiego psa nie przekupi smakołykiem (podobnie jak kaukaza).

  #164
  admin
  Keymaster

  Ja tam polecam zwykłego kundla ze schroniska, pełno ich siedzi w kojcach takich agresywnych że aż strach podejść. Weź takiego który Ciebie polubi i daj mu 2tygodnie aby się zaaklimatyzował u Ciebie na podwórku, sam zacznie szczekać na obcych. Nie masz też wtedy problemów wychowawczych takich jak ze szczeniakiem. I 2 tysiące masz w kieszeni, bo te psy z ras stróżujących to wszystkie kosztują powyżej 2 tysięcy zł.
  Te 2tysiące można ewentualnie wydać na szkolenie.

  #166
  admin
  Keymaster

  Rasy wymienione w tym artykule, to rzeczywiście najlepsze psy stróżujące świata, jeśli takiego super psa potrzebujesz to szukaj wśród tych wymienionych. No albo jak kolega wyżej pisał, jak nie zależy Ci tak bardzo na rasie to szukaj w schronisku, akurat pod kątem pilnowania posesji to szybko znajdziesz psa, bo agresywnych psów pełno jest w schroniskach (niestety).

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
pl_PLPolish